Jak přidat směrová světla na Babetu 210

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příspěvekod luccas » stř kvě 16, 2007 18:59:24

luccas píše:cau babetaci :) tak už konečně mám navrhnutý přerušovač. Tak počkejte do večera tu bude schéma, popis,................. :D


Tak se to ještě o kousek prodlouží. Na stejnosměrném napětí to šlape superně ale na střídavém ne. Takže to musím odfiltrovat.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Doly » čtv kvě 17, 2007 12:27:02

Tak tohle jsem našel na netu:
http://wiku.ic.cz/navody/prerusovac.htm
http://wiku.ic.cz/navody/prerusovac_elektro.htm
http://wiku.ic.cz/navody/prerusovac_regulator.htm
http://wiku.ic.cz/popisy/clanky/uprava_elektriky.htm

Je to sice na pionýra, ale způsob použití by mohl být stejný. jetam i schéma na zapojení s baterkou
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

Příspěvekod luccas » čtv kvě 17, 2007 16:32:34

Budeme to mít lepší :) :wink:
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Doly » pát kvě 18, 2007 10:31:49

luccas píše:Budeme to mít lepší :) :wink:

Mam pripomínku.
Nebylo by mozné tam dát zálozní zdroj? Třeba 4 x AA, nebo 9V baterku s elektronickým relé. Když na križovatce chcipne motor, tak zhasnou i blinkry. tak by se to preplo na zalohu a jak se rozšlapes tak se to zase přepne zpet na altik. Bylo by to samozrejmne bez dobíjení a nebo s. Bylo byto možné udělat? Ja se v elektronice vyznám jak africkej křovák v supermarketu. Když tak udělat více variant a kazdej si pak udělá co mu vyhovuje. Ja bychj pral i dobíjení na nejakou 6V bat.
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

Babeta a blinkre? (!?)

Příspěvekod igoreva » pát kvě 18, 2007 11:00:10

Vidím, že na tomto fóre záujem o smerové svetlá rastie.
Čo už, nikomu to nechcem vyhovárať ale ja osobne zastávan názor, že na Babettu sa blinkre nehodia. Nie je to skuter a s "rozpaženými" blinkrami by mi nevošla tak pohotovo do pivnice.
V tom je čaro Babetty, že nemusí mať smerovky a ani dopravnú značku.
Skôr doporučujem doplniť do zadného reflektora brzdové svetlo!
Igor
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod luccas » pát kvě 18, 2007 15:28:08

Doly píše:
luccas píše:Budeme to mít lepší :) :wink:

Mam pripomínku.
Nebylo by mozné tam dát zálozní zdroj? Třeba 4 x AA, nebo 9V baterku s elektronickým relé. Když na križovatce chcipne motor, tak zhasnou i blinkry. tak by se to preplo na zalohu a jak se rozšlapes tak se to zase přepne zpet na altik. Bylo by to samozrejmne bez dobíjení a nebo s. Bylo byto možné udělat? Ja se v elektronice vyznám jak africkej křovák v supermarketu. Když tak udělat více variant a kazdej si pak udělá co mu vyhovuje. Ja bychj pral i dobíjení na nejakou 6V bat.


NO můžeme zkusit udělat to i tak :) Ale fakt potřebuji vědět od ostatních. Mám teď bábu mimo provoz. Kolik W a jaké nejmenší napětí a největší napětí z toho leze. Pak už není problém přizpůsobovat.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Doly » pát kvě 18, 2007 19:27:05

luccas píše:
Doly píše:
luccas píše:Budeme to mít lepší :) :wink:

Mam pripomínku.
Nebylo by mozné tam dát zálozní zdroj? Třeba 4 x AA, nebo 9V baterku s elektronickým relé. Když na križovatce chcipne motor, tak zhasnou i blinkry. tak by se to preplo na zalohu a jak se rozšlapes tak se to zase přepne zpet na altik. Bylo by to samozrejmne bez dobíjení a nebo s. Bylo byto možné udělat? Ja se v elektronice vyznám jak africkej křovák v supermarketu. Když tak udělat více variant a kazdej si pak udělá co mu vyhovuje. Ja bychj pral i dobíjení na nejakou 6V bat.


NO můžeme zkusit udělat to i tak :) Ale fakt potřebuji vědět od ostatních. Mám teď bábu mimo provoz. Kolik W a jaké nejmenší napětí a největší napětí z toho leze. Pak už není problém přizpůsobovat.


Jak ti to mám změřit? Dnes jsem koupil stab. napětí, protože mně babka dávala skoro 50V a měl jsem tam proto 12V žárovky.
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

Příspěvekod luccas » úte kvě 22, 2007 20:05:53

Doly píše:
luccas píše:
Doly píše:
luccas píše:Budeme to mít lepší :) :wink:

Mam pripomínku.
Nebylo by mozné tam dát zálozní zdroj? Třeba 4 x AA, nebo 9V baterku s elektronickým relé. Když na križovatce chcipne motor, tak zhasnou i blinkry. tak by se to preplo na zalohu a jak se rozšlapes tak se to zase přepne zpet na altik. Bylo by to samozrejmne bez dobíjení a nebo s. Bylo byto možné udělat? Ja se v elektronice vyznám jak africkej křovák v supermarketu. Když tak udělat více variant a kazdej si pak udělá co mu vyhovuje. Ja bychj pral i dobíjení na nejakou 6V bat.


NO můžeme zkusit udělat to i tak :) Ale fakt potřebuji vědět od ostatních. Mám teď bábu mimo provoz. Kolik W a jaké nejmenší napětí a největší napětí z toho leze. Pak už není problém přizpůsobovat.


Jak ti to mám změřit? Dnes jsem koupil stab. napětí, protože mně babka dávala skoro 50V a měl jsem tam proto 12V žárovky.


Sorac za spozdeni. Takze jestli to chapu tak babca dava vzdy vice nez 6V i pri zatizeni? nebo jen naprázdno to dává více voltu. ???
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Doly » úte kvě 22, 2007 22:57:26

luccas píše:
Doly píše:
luccas píše:
Doly píše:
luccas píše:Budeme to mít lepší :) :wink:

Mam pripomínku.
Nebylo by mozné tam dát zálozní zdroj? Třeba 4 x AA, nebo 9V baterku s elektronickým relé. Když na križovatce chcipne motor, tak zhasnou i blinkry. tak by se to preplo na zalohu a jak se rozšlapes tak se to zase přepne zpet na altik. Bylo by to samozrejmne bez dobíjení a nebo s. Bylo byto možné udělat? Ja se v elektronice vyznám jak africkej křovák v supermarketu. Když tak udělat více variant a kazdej si pak udělá co mu vyhovuje. Ja bychj pral i dobíjení na nejakou 6V bat.


NO můžeme zkusit udělat to i tak :) Ale fakt potřebuji vědět od ostatních. Mám teď bábu mimo provoz. Kolik W a jaké nejmenší napětí a největší napětí z toho leze. Pak už není problém přizpůsobovat.


Jak ti to mám změřit? Dnes jsem koupil stab. napětí, protože mně babka dávala skoro 50V a měl jsem tam proto 12V žárovky.


Sorac za spozdeni. Takze jestli to chapu tak babca dava vzdy vice nez 6V i pri zatizeni? nebo jen naprázdno to dává více voltu. ???

Bez stab.napětí dávola bez zatízení neco kolem 48V. Se zatížením (1x12V-21W, 1x12V-5W, 1x12V-1,2W) dávala neco málo od 16- 30V. Nyní se stab. napětí dává od 8 do 11V. Ale pozor. ja mam ten starej typ alternatoru. tri civky zapojené do serie, bez tlaksonu (20W). Novější typ (20+10W) budu dávat až přez zimu i s brzdov. světlem a blinkrama. Takže kolik vlastně dává altík 20+10W já nevím.
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

Příspěvekod Ondrassek » čtv kvě 31, 2007 20:12:33

hele pls.. Kdyz si koupim v mototechne originalni sadu blinkru, tak jak mam ty smerova svetla pripojit k alternatoru? mam babettu 210 a nema el. klakson. Diky moc. Chci si je příští týden koupit, ale nevím, jak to zapojit... Díky moc!!!!
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod ben » čtv kvě 31, 2007 23:20:15

a ake mas zapalko?? 4-cievkove 20w+10 alebo 3-cievkove 20w, lebo ak mas 3-cievkove tak ti tie smerovky nepojdu, no dali by sa zapojit ale pocas blikania by neislo svetlo :) bud si zozen to 4-cievkove zapalko alebo si ich urob ako tu planuju (na baterku)
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod igoreva » pát čer 01, 2007 7:10:47

Alebo musíš ušetriť v spotrebe energie ak chceš aby ti systém blinkrov správne fungoval.
Treba nahradiť zadnú žiarovku za LED a tiež do smeroviek dáť namiesto žiaroviek vysokosvietive LED-ky.
Potom aj trojcievkový alternátor v pohode utiahne blinkre.
Do predného lefrektora doporučujem použiť halogénovú žiarovku. Má silnejšie svetlo bielšej farby.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Doly » pát čer 01, 2007 9:56:12

ben píše:a ake mas zapalko?? 4-cievkove 20w+10 alebo 3-cievkove 20w, lebo ak mas 3-cievkove tak ti tie smerovky nepojdu, no dali by sa zapojit ale pocas blikania by neislo svetlo :) bud si zozen to 4-cievkove zapalko alebo si ich urob ako tu planuju (na baterku)

Pánové, každá 210 má 4 cívky. Altík 20W má jednu cívku na zapal. a 3 civky zapojené do serie na světla
http://upload8.postimage.org/615300/photo_hosting.html
Altík 20+10W má jiné cívky (vynutí) 1x zapal. + 2 cívky do serie světlo + 1 civka 6V10W na tlakson a brzdové světlo, nebo na tlakson a blinkry.
http://upload8.postimage.org/615336/photo_hosting.html
Naposledy upravil Doly dne pát čer 01, 2007 10:04:22, celkově upraveno 1
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

Příspěvekod Ondrassek » pát čer 01, 2007 10:04:00

jj 4 civky mám. Měl bych mít ten nejsilnější alternátor, co na to byl..údajně. Každopádně kam to teda připojit???
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Doly » pát čer 01, 2007 10:06:05

Ondrassek píše:jj 4 civky mám. Měl bych mít ten nejsilnější alternátor, co na to byl..údajně. Každopádně kam to teda připojit???

Na tu jednu samostatnou cívku. Když se podívás na altík tak tu v levo na hoře.
http://upload8.postimage.org/615336/photo_hosting.html jak je zapojenej tlakson
Doly
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 30, 2007 11:24:10
Bydliště: Prostějov, přechodně Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků