Přepínače

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Přepínače

Příspěvekod Waverley » čtv črc 29, 2010 12:27:14

Zdravím.
Koupil jsem si přepínače na Domino páčky. Když vynechám směrovky, které teď nebudu zapojovat, tak zbývá přepínač světel, klakson a chcípák. Jenomže jak to zapojit? Který drát kam?
Omluvte mou stupiditu, nechci nic pokazit... Ale poprosil bych, kdyby měl někdo chvilku čas a popsal mi, který kontakt co znamená a co s ním, protože já to nikde nenašel.
Světle zelená Babetta 210, r. výroby 1989
Zatím jí dávám dohromady,
...ale časem jí čeká převinutí cívek na 12V, zapojení tlum./dál. světel, brzdové světlo a klakson.
Doufám, že to nezmrvím :)
Uživatelský avatar
Waverley
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř čer 23, 2010 21:07:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepínače

Příspěvekod martin110r » čtv črc 29, 2010 17:24:18

Keby si počkal do nedele, tak ti to môžem zistiť, prípadne poslať foto. Mám všetky konektory zapojené, dokonca už aj s diaľkovým svetlom.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Přepínače

Příspěvekod Waverley » čtv črc 29, 2010 19:01:23

To by si byl hodnej :roll:
Jinak ty Domino páčky doporučuju, jsou o dost komfortnější. Cítil jsem se jako na úplně jiné motorce :)
Světle zelená Babetta 210, r. výroby 1989
Zatím jí dávám dohromady,
...ale časem jí čeká převinutí cívek na 12V, zapojení tlum./dál. světel, brzdové světlo a klakson.
Doufám, že to nezmrvím :)
Uživatelský avatar
Waverley
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř čer 23, 2010 21:07:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepínače

Příspěvekod martin110r » čtv črc 29, 2010 19:14:50

Ok. Inak to je fakt s tými DOMINO páčkami a prepínačmi. Ja si ich tiež neviem vynachváliť. Skutočne sú výborné.

EDIT
Doprdele ja som kus hňupa. Práve som potreboval nájsť jeden svoj príspevok, a tak si prehliadam moju históriu príspevkov a čo nenájdem. Práve toto vlákno. Okamžite mi bliklo, že som sa ti na to zabudol pozrieť, nafotiť a tak podobne. Skutočne mi to úplne vyletelo z hlavy. V priebehu tohoto týždňa sa pokúsim ísť na chalupu kde mám Babettu momentálne rozobratú a pozriem to. Ak sa ti do tej doby niekto neozve.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Přepínače

Příspěvekod Waverley » ned srp 01, 2010 21:48:13

Mě to nijak nevadí. Stejnak odjíždím na týden do Slovenska, takže to nikam nespěchá. 8)
Světle zelená Babetta 210, r. výroby 1989
Zatím jí dávám dohromady,
...ale časem jí čeká převinutí cívek na 12V, zapojení tlum./dál. světel, brzdové světlo a klakson.
Doufám, že to nezmrvím :)
Uživatelský avatar
Waverley
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř čer 23, 2010 21:07:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepínače

Příspěvekod martin110r » ned srp 01, 2010 21:58:17

Tak dobre. Som rád, že to neni akútne.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Přepínače

Příspěvekod martin110r » sob srp 07, 2010 21:25:52

Pozerám, že sa ti nikto neozval, tak ti sem dám to zapojenie, ako som sľúbil. Niektoré piny na reálnej fotke nevidno, lebo ich zakrývajú káble, ale sú tam. Pre lepšiu orientáciu pri zapojení spínača sem pridávam aj vlastný nákres. Upozorňujem, že čísla pinov na nákrese nemusia sedieť s číslami pinov na spínači. Nevšimol som si, ako sú piny značené v reále, tak som si ich označil podľa seba. Farba "guličiek" (pinov) značí farbu káblov ktoré idú ku pinom.

Obrázek Obrázek

1. Z tohto pina ide kábel do predného svetla na vlákno tlmených svetiel. Platí: Základná poloha=na pine nie je napätie. Poloha tlmených svetiel=na pine je napätie. Poloha diaľkových svetiel=na pine nie je napätie.

2. Z tohto pina ide kábel do zadného "koncového" svetla. Platí: Základná poloha=na pine nie je napätie. Poloha tlmených svetiel=na pine je napätie. Poloha diaľkových svetiel=na pine je napätie.

3. Z tohto pina ide kábel do predného svetla na vlákno diaľkových svetiel. Platí: Základná poloha=na pine nie je napätie. Poloha tlmených svetiel=na pine nie je napätie. Poloha diaľkových svetiel=na pine je napätie.

4. Na tento pin ide kábel z alternátora zo svetelných cievok. Platí: Vo všetkých polohách prepínača na pine je napätie.

5. Na tento pin ide kábel zo zapaľovacieho pólu. Tento pin je druhým káblom vodivo spojený s pinom G na tyristorovej jednotke. Vysvetlenie: Pri stlačení tlačítka sa sa spojí pin 5 s pinom 6, tým sa vyskratuje zapaľovanie a motor zhasne.

6. Kostra

7. Na tento pin ide kábel z klaksónu. Vysvetlenie: Z alternátora ide kábel na jeden kontakt klaksónu, z druhého kontaktu klaksónu ide kábel na tento pin a stlačením tlačítka sa spojí pin 7 s pinom 6 a uzavrie obvod.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Přepínače

Příspěvekod Waverley » ned srp 08, 2010 14:57:35

Děkuju mockrát :)
A dráty tam mám připojit asi fastonmi což? :?
Světle zelená Babetta 210, r. výroby 1989
Zatím jí dávám dohromady,
...ale časem jí čeká převinutí cívek na 12V, zapojení tlum./dál. světel, brzdové světlo a klakson.
Doufám, že to nezmrvím :)
Uživatelský avatar
Waverley
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř čer 23, 2010 21:07:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Přepínače

Příspěvekod martin110r » ned srp 08, 2010 15:09:59

Fastonmi nie. Ja ich mám pripájkované. Fastony sú pekná vec ale nie v tomto prípade. Za prvé ti zaberú viacej miesta, takže neviem do akej miery by sa ti takto zapojený prepínač zmontoval dokopy (ja mám káble pripájkované a zmontoval som to len tak tak). Za druhé ak by sa ti to podarilo, mal by si dosť pozalamované káble (čo tiež neni dobré) a celkovo nie je vylúčené, že to bude držať. Uklepe sa ti dáky faston a môžeš zase rozoberať vypínač. Pripájkovať káble, to je na istotu.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků