Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Příspěvekod DonSalieri » sob led 20, 2007 21:36:32

Potreboval bych poradit.Moje Babetta nehaze jiskru.Zkousel jsem svicku,kabel,fajku,civku do ktere jde kabel a tim to neni..Prosim poradte cim by to mohlo byt..
Predem moc dekuji.. :roll: :roll:
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Re: Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Příspěvekod tomingo » sob led 20, 2007 21:45:41

DonSalieri píše:Potreboval bych poradit.Moje Babetta nehaze jiskru.Zkousel jsem svicku,kabel,fajku,civku do ktere jde kabel a tim to neni..Prosim poradte cim by to mohlo byt..
Predem moc dekuji.. :roll: :roll:
mozes mat niekde skrat alebo zly kontakt. skus skontrolovat kabelaz, magneto, prip. tlacitko zapalovania...
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Re: Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Příspěvekod luccas » ned led 21, 2007 0:25:47

tomingo píše:
DonSalieri píše:Potreboval bych poradit.Moje Babetta nehaze jiskru.Zkousel jsem svicku,kabel,fajku,civku do ktere jde kabel a tim to neni..Prosim poradte cim by to mohlo byt..
Predem moc dekuji.. :roll: :roll:
mozes mat niekde skrat alebo zly kontakt. skus skontrolovat kabelaz, magneto, prip. tlacitko zapalovania...


Nebo jestli nemas skratly ten chcipak proti zemi.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Re: Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Příspěvekod TrIaN » ned led 21, 2007 7:30:57

Nebo jestli nemas skratly ten chcipak proti zemi.

to už psal tomingo s tím tlačítkem..
elektrika všeobecně je svinstvo :) teď už jen vadná JTZ nebo indukčka
http://www.razdva.cz/alesmarek/babetta/ sekce elektrika, starý dobrý stránky, máš tam schéma..
jestli máš měřák, vyzkoušej, jestli máš na zapalovací cívce nějaký napětí (při startování 8))..
v JTZ jsem se nikdy nehrabal, takže asi výměna kus za kus.. napiš jak jsi dopadl..
babettka 210 rv10/97, aktuálně cca 3700km :)
koupeno za bůra :)
stav km při koupi - 3130km
Uživatelský avatar
TrIaN
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned led 07, 2007 10:41:14

Re: Nehaze jiskru...prosiiiim pomoc..nutne

Příspěvekod luccas » ned led 21, 2007 11:39:57

TrIaN píše:
Nebo jestli nemas skratly ten chcipak proti zemi.

to už psal tomingo s tím tlačítkem..
elektrika všeobecně je svinstvo :) teď už jen vadná JTZ nebo indukčka
http://www.razdva.cz/alesmarek/babetta/ sekce elektrika, starý dobrý stránky, máš tam schéma..
jestli máš měřák, vyzkoušej, jestli máš na zapalovací cívce nějaký napětí (při startování 8))..
v JTZ jsem se nikdy nehrabal, takže asi výměna kus za kus.. napiš jak jsi dopadl..


Nebo změřit civku ohmmetrem jestli neni přerušena nebo skratla
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod DonSalieri » ned led 21, 2007 13:33:25

No vypada to asi na tu JTZ...Nevite kolik stoji nova???
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Příspěvekod tomingo » ned led 21, 2007 13:41:56

DonSalieri píše:No vypada to asi na tu JTZ...Nevite kolik stoji nova???
http://www.mual.cz/default.aspx?id=/m/catalog&cat=BAB
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod bmk » pon led 22, 2007 12:13:00

tomingo píše:
DonSalieri píše:No vypada to asi na tu JTZ...Nevite kolik stoji nova???
http://www.mual.cz/default.aspx?id=/m/catalog&cat=BAB



Co je JTC???
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Pre BMK

Příspěvekod Jurajc » pon led 22, 2007 14:52:55

Ahoj neber to vzlom, ale na tejto stranke si pozri a precitaj vsetky zalozky a vacinu veci sa ti ozrejmia a pochopis kopec veci.

http://www.razdva.cz/alesmarek/babetta/index.htm
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod DonSalieri » pon led 22, 2007 23:11:54

Je to jednotka tyristoroveho zapalovani...Takova mala cerna krabicka.. :roll:
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Příspěvekod bmk » sob led 27, 2007 22:41:19

DonSalieri píše:Je to jednotka tyristoroveho zapalovani...Takova mala cerna krabicka.. :roll:


díky...no já jsem tu elektriku u aleše četl,ale tam se právě píše jen jakoby ve skratce a podrobný popis tam není...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

pri jazde mi zhasne

Příspěvekod mama044 » pon led 29, 2007 3:01:04

pri jazde mi zhasne motor na mojej babke 225.zotrvačnosťou prejdem niekolko metrov a znova naskočí.toto sa opakuje .ked ale nechce naskočiť,tak vypnem svetlá.akonáhle vypnem svetlá/vypinačom/,tak sa motor hned rozbehne.niekedy mi to urobí 20x na kilometri,inokedy prejdem aj 5km bez tejto závady. robí mi to aj za studena aj pri teplom motore. nevie mi niekto poraďiť,čo s tým mám urobiť?
mama044
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 29, 2007 2:33:39

Re: pri jazde mi zhasne

Příspěvekod milda » úte led 30, 2007 1:23:21

mama044 píše:pri jazde mi zhasne motor na mojej babke 225.zotrvačnosťou prejdem niekolko metrov a znova naskočí.toto sa opakuje .ked ale nechce naskočiť,tak vypnem svetlá.akonáhle vypnem svetlá/vypinačom/,tak sa motor hned rozbehne.niekedy mi to urobí 20x na kilometri,inokedy prejdem aj 5km bez tejto závady. robí mi to aj za studena aj pri teplom motore. nevie mi niekto poraďiť,čo s tým mám urobiť?

Nemám el. schéma B225, ale myslím že až na blinkry a klakson je stejná jako B210. Nejdřív se podívej na celkový stav elektroinstalace, jestli tam není nějaká "prasárna"- prodřená izolace drátů, svorky olepené páskou a zaházené blátem atd. Pokud nic takového nenajdeš tak by příčina mohla být ve špatném spojení cívek alternátoru s kostrou. Světelný a zapalovací okruh je jinak samostaný ale kostra je společná. Konec jedné ze tří světelných cívek(hrubší drát) a konec cívky zapalování i iniciační cívky jsou připájeny na držák cívek alternátoru. Ten spoj by mohl být vadný- doporučuji zkontrolovat a propájet znovu. Taky zkontroluj ukostření JTZ a jednotlivých žárovek. Pomůže ti schéma zapojení z Alešových stránek.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Příspěvekod IGI » úte led 30, 2007 13:41:12

mne sa stava niekedy nieco podobne. pri zapnutych svetlach a nizkych otackach to sem-tam zdochne. Moje "zvrhle" riesenie: Nepodtacat motor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Re: pri jazde mi zhasne

Příspěvekod bmk » stř led 31, 2007 12:34:04

milda píše:
mama044 píše:pri jazde mi zhasne motor na mojej babke 225.zotrvačnosťou prejdem niekolko metrov a znova naskočí.toto sa opakuje .ked ale nechce naskočiť,tak vypnem svetlá.akonáhle vypnem svetlá/vypinačom/,tak sa motor hned rozbehne.niekedy mi to urobí 20x na kilometri,inokedy prejdem aj 5km bez tejto závady. robí mi to aj za studena aj pri teplom motore. nevie mi niekto poraďiť,čo s tým mám urobiť?

Nemám el. schéma B225, ale myslím že až na blinkry a klakson je stejná jako B210. Nejdřív se podívej na celkový stav elektroinstalace, jestli tam není nějaká "prasárna"- prodřená izolace drátů, svorky olepené páskou a zaházené blátem atd. Pokud nic takového nenajdeš tak by příčina mohla být ve špatném spojení cívek alternátoru s kostrou. Světelný a zapalovací okruh je jinak samostaný ale kostra je společná. Konec jedné ze tří světelných cívek(hrubší drát) a konec cívky zapalování i iniciační cívky jsou připájeny na držák cívek alternátoru. Ten spoj by mohl být vadný- doporučuji zkontrolovat a propájet znovu. Taky zkontroluj ukostření JTZ a jednotlivých žárovek. Pomůže ti schéma zapojení z Alešových stránek.


ještě si skontroluj jestli ti nekostří chcípák,nebo jestli neni zvlhlý uvnitř,nebo mokrý a skorodovaný.já osobně jsem měl letos podobný problém,taky mi to chcípalo a nakonec závada byla v cívce.vykazovala mírné odlišnosti.výměnou se vše zpravilo.dokonce jsem si kvuli tomu zlonil ruku,protože jsem zpěchal do práce a když mi chcípla,tak sem šlapal zpět domu a pak se strátou času jsem jel na kole a v zatáčce jsem to položil na levý bok...dodnes chodím na rehabilitace,sttalo se mi to 3 listopadu.opravdu moc fajn závada...blbost na entou a ruka v prdeli..no jo no..za blbost se platí...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků