Nejiskří... :-(

Elektroinstalace B207, B210 a ostatních Babett, alternátory, světla, bouchání žárovek, kabeláž, úpravy, závady...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nejiskří... :-(

Příspěvekod verny » ned kvě 26, 2013 17:07:42

V pátek jsem dal na babču jiný motor. Zlobilo řazení... neseřazovala na 1 při pomalé jízdě. Třeba při brzdění před křižovatkou. Zůstala tam dvojka a pochopitelně se nechtěla rozjet.
Také kapal olej a asi 3x jsem měl dole karbec.
Známý mi nechal motor s dělanou převodovkou.

Včera jsem ji byl projet. Sice nejel tak rychle jako ten starý, ale babča řadila dobře. Ujel jsem asi 10 km a konec.
Začala za jízdy ztrácet výkon až chcípla. Zkusil jsem ji našlápnout a asi na třetí pokus chytla. Nešla do otáček. Říkal jsem si, že to bude zase karbec.
Pak už nechytla. Po asi 10 minutách jsem ji rozšlapal na stojánku. Chytla až při rychlém šlapání a držela ve vysokých otáčkách. Jak jsem ubral, konec.
Potom už nic. Mrtvola.
Zkusil jsem vyměnit svíčku a zdálo se mi, že jiskra lítá s velkými přestávkami.
Dotlačil jsem ji tedy domů.
Vyměněná svíčka, fajfka. Nic. Jiskru nedá.
Co to může být? Indučka nebo tyristor? Zkoušečkou jsem zjistil, že proud ze zapalovací cívky (červený drát) na tyristor jde.
Nemám tady nikoho známého s Babettou, nemůžu to zkusit výměnou s půjčenými díly. Napadlo mě objednat ten tyristor s indučkou v jednom...

Nebo co by ještě mohlo být špatné?

Díky za rady. J.
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod ridchey » pon kvě 27, 2013 19:54:33

zakladni otazka zni: prehazoval jsi cely motor , tedy i s civkami a rotorem? resp je stator jiny?, jestlize ano, pak tam dej zpatky ten stary, podezreni je na impulzni civku
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod Pat » pon kvě 27, 2013 20:05:54

Nebo podle toho ze po chvili to vzdycky chytne a pak zase zkape tak spis na zadrenej valec... zkus jestli jde studena nastartovat dobre, pokud to blbne jen pri zahrati hledal bych tam, nebo nam to vice popis
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod verny » pon kvě 27, 2013 21:16:25

Teď jsem přišel z garáže...
Závada vyřešena.
Byl to tyristor.
Hledal jsem info o těch kombinovaných s indučkou a názory se různí.
Risknul jsem to a dal ho tam. Indučku jsem hodil do šuplíku.
Babča chytla a jede. Zkusil jsem chvilku kroužit po okolí a najel asi 10km.
Tak snad to bude dobré.

ps. měnil se celý motor, komplet. Prostě odpojit kabely, rozpojit řetěz a vyměněn kus za kus.
Jen nejede tak jako ten předchozí motor. To mi to jelo přes padesát. Teď lehce přes 40.
S Babettou zkušenosti nemám. Je to moje první. Dřív jsem na jedné jezdil, ale to nebyla moje. Jen jsem ji užíval. A navíc za celou dobu s ní nebyl žádný problém.
Škoda, že vy zkušení šikulové jste všichni z daleka...
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod Pat » pon kvě 27, 2013 21:55:27

To ze to jezdi pomaleji muze byt zpusobeny nekolika faktorama, v jakym stavu byl motor co jsi tam daval, byl to nejakej po oprave nebo proste nejakej co nekde lezel?
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod verny » pon kvě 27, 2013 22:22:47

Dal mi ho známej.
Byl na nějaké straré bábě co měl v garáži. Říkal, že je OK. že na ní občas popojel. Dal tam nové spojky a projel ho.
Jel, tak mi ho dal.
Dal jsem mu na výměnu ten můj co špatně řadil a měl mizernej karbec.
Je fakt, že tenhle má jakoby větší sílu do kopce. Prudký kopec se mnou vyjede v pohodě. Ale po rovince mám na tach. tak 43 max.
Ten starej jel tak o 10 víc.
Možná by to chtělo nějak poladit...
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod ridchey » pon kvě 27, 2013 22:54:59

no,mozna potrebuje spis trochu rozbehat, ale jinak k te elektrice, rikas,ze mas ted sdruzeny tyristor s indukckou, pravda-jede to, ale stale neni jasne-byl to tyristor-nebo indukcka....? :-)
zatim bych nic nevyhazoval a kdyz se casem najde nekdo pobliz s babcou,tak to vyzkouset....prece jen ND nejsou zadarmo....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod Pat » pon kvě 27, 2013 23:22:48

No tak jestli dlouho stal a kdo vi kolik ma najeto tak se neni cemu divit, bude zatuhlej, kdo vi jak na tom jsou loziska atd..
by chtelo minimalne vymenit vsechny gufera, novej olej do prevodovky, novy tesneni na karbec a vyfuk atd... takova zakladni udrzba, pokud budes menit ty gufera tak nejakym olejem prostriknout loziska na klice, aby se trochu promazaly, sice to pak bude chvili smrdet nez se to vypali, ale to prezijes :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod verny » sob čer 15, 2013 12:23:00

ridchey:
Myslím, že to bylo tyristorem. Ale vyzkoušené to nemám. Nechal jsem všechno v krabici. Třeba to někdy zjistím. :)

Pat:
Motor se trošku rozjezdil. Je o maličko rychlejší. Podle GPS i rovných 50km/h. Ale to se už rovinka skoro začínala maličko szvažovat před sjezdem z kopečka.
Není tak rychlý, ale jsem spokojenej. Taky vážím cca 100kg :D
Chytá na šlápnutí a jezdí teď spolehlivě. Řadí taky dobře (těžká spojka), ale někdy bych řekl, že trošičku pozdě. Někdy skoro až na 25km/h.
Snad si to sedne, je to nové.
Z karburátoru ani kapka a stejně tak olej. Vše suché.
U toho staréro jsem měl pořád politou hlavu a válec a kapky oleje pod stojánkem.
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod Friktion » pát črc 19, 2013 12:58:52

POKUD TI TO DO KOPCE JEDE LIP TAK MUZES MIT JINEJ PASTOREK NEZ NA PUVODNIM MOTORU, MIN ZUBU U MOTORU = LEPSI AKCELERACE, HORSI MAXIMALKA.
Friktion
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 12:30:50

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod verny » úte črc 23, 2013 0:34:27

Tak nakonec měl pravdu ridchey...

Motor se vcelku rozjezdil. Sám. Nic jsem s tím nedělal. Prostě se nějak rozhýbal.
Už překračuju 50km/h. Nedávno mě chytil radar ve městě a ukázal mi 53 :D

Jinak tenkrát to byl tyristor. Kamarád si koupil babču nedávno a odešel mu také. Zkusil jsem zapojit ten můj starej a žádná jiskra.
Koupil také ten kombinovanej a jezdí. Ve skříni mi teď leží dvě indučky :)

A vyřešil jsem i to řazení. Jezdil mi ten kolíček v čelistech. viz sekce spojky.

Konečně jsem spokojenej. Chytá na šlápnutí, jezdí slušně a spolehlivě a nikde nic nekape. Úžasný stroj... ještě by chtěla polepšit vzhledově, ale to až přes zimu.
Teď musí jezdit.
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Nejiskří... :-(

Příspěvekod Loki » pon zář 02, 2013 22:23:03

Tento problém právě řeším taky (že něco ujede a pak nenaskočí) - dnes jsem vyměnil tyristor (starý byl popraskaný!?) a stejně po pár km začala Babča zase blbnout :-( (respektive po zastavení už znova nechytla). Jak je teplá (50-60°C), tak nejede... Zítra vyměním i cívku a uvidíme... :shock:
Chybami se člověk učí - většinou, žel bohu, celý život...

Babča 210 - 1985
Uživatelský avatar
Loki
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát srp 30, 2013 2:16:14
Bydliště: Dolní Studénky


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků