Odvětrání prostoru spojek

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » ned srp 10, 2014 11:20:53

Na tohle zabíhání čelistí by to chtělo mít ještě jeden použitý dvojkový buben a do něho nalepit těsně smirek,potom nasadit čelisti s unašečem a protáčet s tím až si to sedne.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod ridchey » ned srp 10, 2014 11:29:44

no to by jsi si nepomohl,oblozeni se postupne prizpusobuje vzajemne s tim-kterym bubnem, das jiny a zase bude vse jinak 8)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » úte srp 12, 2014 21:55:11

Tak jsem v neděli jezdil a nějak rychle se to zajelo,řadí to dvojku s lehkým prokluzem,ale zase se mi zdá když jedu do prudkého kopce,tak to neudrží jedničku a chce to řadit pořád za dvě.Musím jet tak 10km/h a pak to dvoujku nedá.Nyní mám pakny skládané z plechů,když jsem měl original z jednoho kusu,tak to zase dávalo dvojku dlouho.Tyhle skládané mají větší hmotnost než origo z jednoho kusu a taky mají větší třecí plochu.Jestli by to nechtělo ty origo nechat obložit,ale s větší třecí plochou.Porovnával jsem ještě teplotu s krytem (neudržím ruku na bubnech) a bez (v pohodě udržím).
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod Pavel » stř srp 13, 2014 9:48:13

To je klasika. Unašeče, buben, váha čelistí a dokonce i typ obložení a ještě k tomu najít ideální kombinaci, ať to dobře řadí. Tohle vyžaduje spoustu nervů a odříkání. Předělej to na 215tku, nech si někde udělat úpravu válce, ať to dobře táhne od spoda a budeš mít nadosmrti pokoj.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » stř srp 13, 2014 22:04:06

Jsou to nervy u těch spojek a toho času,ale začínám si zvykat.Chtělo by to mít vyzkoušený materiál obložení a jeho velikost a vyzkoumat hmotnost čelistí v kombinaci velikosti obložení a pak to musí fungovat.Samozřejmě jak píšeš,musí být v pořádku vše ostatní.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod arid » čtv srp 14, 2014 15:10:12

Pavle z Brna, není to předělání 210tky na 215tku trošku kontraproduktivní ? Já sem šel cestou opačnou. Ale záleží na názoru a hlavně na velikosti kopců a váze jezdce. Ta 215tka má smysl někde na rovině jako je Haná apod.
Žena je jako kaktus, čím je starší, tím je pichlavejší.
Muž je opakem ženy, čím je starší, tím méně píchá.
arid
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 23, 2010 10:15:31
Bydliště: Moravské kras

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » sob lis 18, 2017 20:45:01

Toto by šlo použít na dvojkový buben jako chlazení prostoru spojek.Nechalo by se to vypálit na laseru a vyhnout,jenom se to asi nevejde pod plastový kryt.
Přílohy
ventilator-protikusu-variatoru.jpg
ventilator-protikusu-variatoru.jpg (12.39 KiB) Zobrazeno 6607 krát
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod Pavel » pon lis 20, 2017 11:16:48

Chlazení spojek má smysl. Nejdále to dotáhl Tomáš Mikolajczyk, který zjistil, že se starý světlomet z Babetty dá navařit na plastový kryt spojek. Na buben, resp. na matku bubnu navařil hřídelku, na ní větráček a nasává do Babetty vzduch a průduchy (na fotce ještě nejsou) to jde ven. Je to velice účinné chlazení a spojky jsou téměř studené po delší jízdě. A hlavně krásně zabírají a řadí.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5AA02144
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » pon lis 20, 2017 21:48:22

To je pěkně vymyšlené,jenom to chce aby hřídelka neházela.Jedině nechat vysoustružit matku rovnou s hřídelkou.Chladit spojky to chce,hlavně v těch vedrech to dostává zabrat a pod tím deklem je to udušené. Oni se zahřívají samozřejmě jejich třením,ale od motoru tam jde také hodně tepla. Škoda že už to někdo nevyrábí jako doplněk.
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod pavelt74 » stř úno 21, 2018 15:02:48

Díval jsem se,jak kluci z BkB pokračují na projektu chlazení spojek. Možná by to chtělo vzduch z prostoru spojek vysávat než foukat,protože by to zároveň vytahovalo bordel ze spojek.Otázkou je,jakou použít seriově vyráběnou vrtulku,jedině použít nějakou podobnou.
Přílohy
VĚTRÁK.jpg
VĚTRÁK.jpg (69.41 KiB) Zobrazeno 6364 krát
pavelt74
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 22, 2013 7:35:53

Re: Odvětrání prostoru spojek

Příspěvekod RomanR » čtv lis 26, 2020 1:41:41

Pokud použijeme větráček nebo nějakou vrtulku s odsáváním, musíme vytvořit nějaký nasávací otvor odpovídající množství odsávaného vzduchu. Tím dojde k nasávání nečistot a vody. Jakýkoli filtr např. molitan by byl na obtíž. Nejen že by vyžadoval nějaké uchycení a pravidelné čištění, ale v dešti by nasákl a odsávání by trpělo.
Tak mne napadá, není plast krytu spojek náhodou termoizolačním materiálem? Pokud ano, pak by bylo ideální jej nahradit krytem z hliníku. Kdyby měl povrchové žebrování jako motor, pak by docházelo k přirozenému odvodu přebytečného tepla ze spojkové skříně, jako je to u válce a hlavy motoru. Pokud má někdo kontakt na slévače hliníku, mohu vyrobit dřevěnou formu.
RomanR
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon lis 23, 2020 1:47:45

Předchozí

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron