Tak už se to chystá...

Tak letos opět tradiční sraz, již po deváté...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Tak už se to chystá...

Příspěvekod Jenda » sob led 02, 2016 4:39:37

Jak víte, nový rok je tu a tedy je čas opět se připravit na setkání na Vápenkách. Předpokládám, že Vám bude opět vyhovovat již zažitý termín ve druhé polovině července. V řádu pár dnů by se to měl objevit konečný termín. Ideální by byl 28, nebo 29 kalendářní týden, tedy 15 - 17.7., event. 22 - 24.7. Záleží na tom, jak se dohodnu s p. Kubíkovou. Kdyby byly problémy a někteří v tento čas memohli, je to totiž možnost ještě zkorigovat, pokud bude tedy na Vápenkách volno. Loni to proběhlo optimálně už i tím, že další místa si doobjednali účastníci srazu, takže bydleli všichni. To platí i letos, ale jak se tu objeví konečný termín, nutno hned jednat. Zabukuju, jako je po léta zvykem, chatku č 1. Protože předpokládám, že bude opět víc lidí než loni. Proto p. Kubíkové řeknu, aby počítala s tím, že se bude, stejně jako vloni, přihlašovat víc lidí. Takže myslete na to.
Všechny věci okolo Vápenek pište sem, jak je již léta zvykem. Možno v této sekci Vápenky 2016 i zakládat další témata, ale to už jistě všichni znáte...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod shadow2410 » úte led 05, 2016 18:23:50

Zdravím toho 15 - 17.7. by se mi to hodilo nejvíc i druhý datum by se dalo zkorigovat s volnem. Jinak pokud mě nezasáhne malárie nebo jiný moribundus tak na 100% jedu. Líbila se mi chata č.1 s členy BKB, tak jestli Kobymu nebude vadit tak bych se zase přifařil :)
Uživatelský avatar
shadow2410
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob čer 04, 2011 15:18:42
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Pavel » úte led 05, 2016 19:25:41

Jendo, určitě ten první termín, protože pak jsou i jiné Babetta akce v okolí a bylo by to hodně nabité po sobě. I mě vyhovuje ten termín 15-17 a ten druhý už ne. Lobuju teď i za kolegy z Chlumětína, kteří pořádají mega akci Babetta Freestyle Chlumětín vždy začátkem srpna, tak aby měli v klidu čas přichystat svoji akci a mohli konečně dorazit v plném počtu i na Vápenky. To by byla teprve sranda.

Jo a ještě jeden důležitý dodatek. Rád bych předešel loňskému incidentu s počtem lidí, takže letos bych zcela určitě byl pro, aby se lidé na jednom místě jednotně závazně přihlásili, že tam dorazí a budou chtít jíst v místní restauraci a podle toho se pak týden předem zavolá na Vápenky a nahlásí příslušný počet účastníků, aby podle toho dostatečně dimenzovali personál a zásoby potravin a nápojů v restauraci. Rovněž to bude dobré i pro BkB, který tam poslední 2 roky pořádal zábavní soutěž, ať se na to můžeme připravit také.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Jenda » čtv led 07, 2016 8:46:01

Tak sem to probral s paní Kubíkovou a dobrali jsme se asi k tomuto: Jedná se tedy výhradně o červenec 2016 a paní Kubíková mi to vyložila, jak to na Vápenkách má na tento měsíc ošetřený. Obrovská klika je ta, že jsem s tím začal hned již po Novém roce, většinou na Vápenky volám až koncem ledna, event. začátkem února. Vezmu to po jednotlivých veekendech, tedy:

8,9,10
Je zde volno, ale probíhá tu nějaký fotbalový turnaj, takže hřiště by bylo totálně offline.
15,16,17
A to je dost průser. Na Vápenkách je svatba. Ne ledajaká, ale megasvatba. Tato bude probíhat v celém areálu campu, účast cca 100 osob, z toho značná část svatebčanů ubytovaná na pokojích. Budoucí novomanželé si důrazně vyžádali naprostou diskrétnost akce a soukromí, po anglicku For Members Only. Tedy, že celý camp je zabukovaný. Navíc pokud bychom to lámali silou a tam ten veekend byli, vyvstane (pro nás) problém s kuchyní a všechen personál bude vytížen nadoraz, tedy téměř nulový servis. Akce byla objednána bohužel již začátkem podzimu 2015, takže není pomoci a pakli bychom na tomto termínu trvali, naděláme paní Kubíkové spoustu problémů. Paní Kubíková se mi velice omlouvala a poprosila mne, abych na tento termín netlačil. Ohrozilo by to celou akci, tedy tu svatbu.
22,23,24
Pokud vezmeme tento termín, paní Kubíková slíbila, že mimo chatky č.1 bude, pokud dojdou individuální objednávky ubytování včas, tedy nejlépe do konce ledna, je ochotná na tento termín nebrat již žádné objednávky od civilů, tedy rekreantů běžných, co tam jezdí na dovolenou. Prostě pouze my (když se nás sjede hodně) chatky a pokoje jsou naše a ostatní rekreanti mají smůlu.
29,30,31
Totéž, ale za jedno kvůli tomu, že v Chlumětíně připravují tu akci Babetta Freestyle a je to už blízko sebe a za druhé, se už koncem července začíná rychle krátit den a ti co jezdí z daleka, by mohli mít problém. Není to sice o moc (to krácení), ale už je to citelně znát a spousta lidí nerada jede večer, nebo dokoce v noci. Sebe v to nepočítám, noční jízdy jsou pro mne folklór, ale zase jsem na to vybavenej a mám to fest daleko. Dá se říci, že ještě nikdy jsem na Vápenky za světla nedorazil, ale to je pouze můj boj.
Ostatní termíny v srpnu
Všeobecně nedoporučuji. K již citelně krátkým dnům se k tomu podruhé polovině měsice přidávají brutální mlhy a zima, tedy od Slavkova, Kyjova dále a večer pochopitelně. Jel jsem to jednou (19.8.2011) a byl to masakr. Vidět bylo cca na dva metry, ve finále jsem jel podle bílé krajní čáry.
Navíc jak známo, ve druhé polovině srpna je na Vápenkách velkej motosraz cca 150-300 lidí, což také není dobře, ale naopak.

Tedy, pokud by to šlo, doporučoval bych ten termín 22,23,24. Také bych poprosil kolegy z Babetta klubu Brno, aby pomohli s těma individuálníma objednávkama, na tom to dost visí. Mají to blízko a v rámci klubu se to dá dobře ošetřit. A z Brna na Vápenky jezdí již mnoho lidí. Takže pište, do neděle 10.1. se musím vyjádřit. Na druhou stranu, paní Kubíková ním vychází všestranně vstříc (ač by vůbec nemusela) a má nás jako za vlastní. Takže pevně věřím, že do dopadne O.K.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Pavel » čtv led 07, 2016 11:31:13

Ahoj Jendo,

jsem jednoznačně pro termín 22,23,24.7, který vychází dobře jak s počasím (žádné mlhy), tak i s hřištěm a můžeme se také zařídit ve stylu "For Babetta members only" . Babetta klub Brno si již zarezervoval chatku č.3 stejně jako vloni. Jenda si rezervuje chatku č.1, která bude k dispozici, jak už to tak bývá, všem ve stylu kdo dřív přijede, ten dřív mele. Zbývá tedy ještě chatka č.2 pro cca 8 lidí, takže doporučuji si ji zarezervovat co nejdřív u paní Kubíkové. Případně si zamluvit nějaký pokoj v hlavní budově. Na stany není třeba nic rezervovat předem.

Jinak z Babetta klubu přijede asi 7 členů, takže nás rozhodně není nejvíc. Zbytek jsou naši sympatizanti nebo lidé, kteří se o akci dozvěděli na Facebooku, kde jsme v roce 2015 provedli rozsáhlou mediální kampaň a díky tomu pak dorazilo na sraz přes 40 lidí.

Vytvořil jsem na Facebooku akci, ať máme zhruba přehled, kolik lidí dorazí z Facebooku. Momentálně máme na FB BkB nahlášených 21 lidí na Vápenky. Viz https://www.facebook.com/events/155557414813147/ Takže kdo ještě není přihlášen a má Facebook, tak se tam naklikněte.

Odhadem tipuji, že letos dorazí něco mezi 50-60 lidí. Tento počet bych nahlásil paní Kubíkové.

Jo a ještě bych chtěl zmínit pro ty, co ještě na Vápenkách nebyli. Akce se koná za každého počasí, tzn. i za deště. Spousta lidí přijíždí i z 300km vzdáleností na Babettě, tak nebuďte srabi a doražte taky, co to máte blíž. Na Vápenkách je v areálu dostatek místa, kde se dá schovat před deštěm (i přespat) a tak se dá pořádat zábava i diskuze přímo u strojů, aniž by člověk zmokl. Jediné omezení v případě deště by bylo asi zrušení sobotní hromadné projížďky a soutěží na fotbalovém hřišti.

Dnes se mě 2 lidé ptali, co se na těch Vápenkách vůbec dělá, proč to trvá celý víkend, jaký je tam program, apod.
Tak to napíšu ještě jednou zde pro ostatní.
Většina lidí přijíždí na sraz už v pátek v průběhu dne. Dojedete, v klidu se ubytujete a sednete si do venkovní restaurace a postupně se seznamujete s lidmi, kteří tam už jsou. Popíjí se pivko a holduje dobrému jídlu a vítají se nově přijezdivší. Tento sraz je také hodně i o gurmánském zážitku, protože v areálu střediska se skvěle vaří za lidové ceny, takže si člověk objednává a objednává, až už opravdu nemůže nic dalšího sníst :) Během srazu se máte možnost osobně sejít s lidmi, s kterými celý rok něco řešíte na fórech a hlavně tento sraz má přidanou hodnotu v tom, že se na srazu objevují lidé, kteří o Babettách toho ví nejvíc a zasluhují se o to, že se na nich ještě dnes může jezdit. Například pan Hlavatý - majitel Motomaxu. Potom se zde schází spousta ladičů, kteří mají upravené Babetty od motorů přes světla až po různé vychytávky na rámu. Můžete se inspirovat zajímavými úpravami na Babettách, vidět raritní Babetty na vlastní oči, které byste jinak neviděli ani v muzeu a dokonce se po domluvě s majitelem na některých Babettách mohli i svézt a porovnali jízdu se svou Babettou. V tomhle je tento sraz super. Máte dokonce možnost prodiskutovat i nějaké své problémy na Babettách se zkušenějšími Babettisty a dat panu Hlavatému nějakou zpětnou vazbu ohledně náhradních dílů a co byste ocenili, kdyby se začalo vyrábět. Jedině tak dostává pan Hlavatý zpětnou vazbu, jinak většina lidí jen objednává přes eshop a žádnou zpětnou vazbu pak nedává. V průběhu pátečního večera se tak nějak u piva domluví, kam se pojede v sobotu na projížďku. V sobotu ráno se zpravidla vyjíždí kolem 9-10h na hromadnou vyjížďku. Vloni jsme se jeli hromadně koupat, předloni se jelo na Buchláky do restaurace Tramp, prok předtím do Luhačovic, prostě každý rok je to jinak. Cca těch 50-100km se dá. Návrat kolem 16h a pak hromadné focení všech strojů na hřišti. Poté se konají zábavné soutěže s jízdou zručnosti na hřišti. Pak večer vyhlášení výsledků, předání cen, následuje volná zábava. Jídlo, testování strojů, atd...Celý sraz končí v neděli cca po obědě podle toho, jak to mají účastníci daleko domů. Někteří odjedou ráno, někteří poslední až kolem 14-15h odpoledne. Celý areál se nachází daleko od civilizace a opravdu tam lišky dávají dobrou noc. Je tam všude kolem krásná příroda, je možné dojet i jako rodina s dětmi, v areálu se nachází i obora se zvířaty. Široko daleko není možnost jiného ubytování. Takže když to shrnu, tak Vápenky je taková komorní akce s dlouholetou tradicí, kde se scházivají fajn lidi kolem Babett. Snad jsem tento sraz všem přiblížil víc do detailu.
Naposledy upravil Pavel dne čtv led 07, 2016 16:35:04, celkově upraveno 1
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Koby » čtv led 07, 2016 16:20:54

Takže kucíí.Na datum 22-24.7 máme opět zabůklou chatku č.3 jako minulý rok.Cena je stejná 250kč/os./noc.K dispozici 7 lůžek+kanape.Osobně počítám s 5členy BkB momentálně.Uvidí se na místě.Paní Kubíková mne informovala že i v tento víkend je tam oslava ale je menšího rázu a kdyby bylo nejhůř a bylo nás mnogo tak nám zařídí venkovní výčep a uvaří více meníček aby hlad a žízeň neměli šanci nás ohrozit.
Zatím tento termín beru jako závazný.Pokud Jenda do 10.1 nerozhodne jinak.
Pomozte vymítit smrt z našich silnic! Jezděte po chodníku!!!
B207-300 Hellbetta
B215 Hujda
B225 Stella-Střella
Koby
Specialista I. třídy...
Specialista I. třídy...
 
Příspěvky: 536
Registrován: ned úno 10, 2013 1:52:48
Bydliště: Frog city,Brno venkov

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Jenda » čtv led 07, 2016 18:49:22

Tak už je to domluvený, právě teď (okolo 17.15 hodin) jsem s p. Kubíkovou mluvil. Má radost, že jsme se takto dohodli, tak už je to oficiálně:

22.7.
Od 14.00: Příjezd, ubytování, aklimatiazce.
23.7. Vlastní program srazu, vyjížďka, zavody atd. Chlapci to jistě již připravují. Večer, mimo slavnostního rozdílení cen a setkání v přátelském kruhu i víno, ženy a zpěv.
24.7.
Dopoledne i odpoledne rozloučení a odjezd a počátek těšení se již na další ročník.

Jinak 23.7. jak tu psal Koby, je na Vápenkách decentní malá oslava běžného typu (obyčejné setkání přátel, event. narozeniny, pár lidí, tak nějak), která program srazu, ani jeho konání nijak neohrozí.
A když vyjde i počasí, jistě to nebude mít chybu.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod RottenFox » čtv led 07, 2016 21:17:55

Si to klucí užijte, vypadá to dobře. Já vám zase jako zatím každej rok zamávám z Řecka. Obrázek
Uživatelský avatar
RottenFox
Specialista I. třídy...
Specialista I. třídy...
 
Příspěvky: 570
Registrován: pát srp 23, 2013 3:57:54
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod ridchey » pát led 08, 2016 8:02:15

na Recko se vyprdni,beztak je to tam ted sama verbež....:-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Pavel » pát led 08, 2016 9:54:27

Dovolil jsem si vám předvyplnit formulář žádosti o dovolenou na zotavenou

Obrázek
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Koby » pát led 08, 2016 17:15:58

Jendo to není srandička ale utrpení :D :D :wink:
Pomozte vymítit smrt z našich silnic! Jezděte po chodníku!!!
B207-300 Hellbetta
B215 Hujda
B225 Stella-Střella
Koby
Specialista I. třídy...
Specialista I. třídy...
 
Příspěvky: 536
Registrován: ned úno 10, 2013 1:52:48
Bydliště: Frog city,Brno venkov

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Jenda » sob led 09, 2016 18:27:32

Pravda, je to takový jistý druh sebemrskačství. Pamatuji si, jako mladý hoch, jsem děsivě nenáviděl zimu a nesmírně jsem se těšil na čarodejnice (30.4.), které byly takovým neoficiálním počátkem jara a jarně-letních radovnek vůbec, neboť jaro u nás na Vysočině, vzhledem k drsnému horskému klimatu, přichází o něco později. Počítače ani internety nebyly a tak někdy v roce 1966 jsem našel doma starý nástěnný hodiny, který nechodily. 1.1. toho roku jsem je pověsil na zeď v mým pokojíčku a nařídil na 10 hodin. Byl tuším nepřestupný rok a tak do data "D" zbývalo 120 dnů. Každý den pozdě večer jsem je postrkoval o jednu minutu. Bylo to neskutečný maso, zváště když venku za svitu pouliční svítilny vířily sněhové vločky za teskného vytí blizzardu a stromy na zahradě tiše pukaly mrazem.
Pak se to pomalu začalo lámat, den se prodlužoval a 30.dubna, ještě za dne, jsem ukroutil poslední minutu a šel strašlivě zakalit na čarodějnice...
Jinak bych to zkusil ještě sesmolit, jako takovou pseudoapku pro mobilní telefény:-)
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Pavel » úte led 12, 2016 12:51:43

Momentálně mám nahlášených 23 lidí na FB + 8 lidí potvrdilo účast z Babetta klanu Chlumětín + 5 členů BkB, kteří nemají FB, tzn. je nás oficiálně 36, o kterých vím. K tomu pravidelně doráží místní parta od UH + ostatní lidé, kteří se mi zmiňovali, že letos už určitě chtějí přijet, takže už teď je jasné, že nás bude hodně přes 40 a letošní ročník bude opět překonávat rekordy. Můj skromný odhad 50-60 Babett? :)
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod KubisO1 » stř led 13, 2016 14:43:49

Ahoj, jelikož už bych měl na jaře dostat papíry, tak bych chtěl letos (poprvé) vyrazit na Vápenky, ale není mi jasno několik věcí. Takže, když vím, že mi bude stačit stan, musím volat do toho kempu a nějak to rezervovat, nebo nemusím? A budete chtít i nějaký poplatek za účast na Vápenkách/účast na soutěži? To je snad vše, co bych rád zjistil co nejdřív, ať se kdyžtak můžu zařídit. Díky :wink:
KubisO1
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 22, 2015 3:28:12
Bydliště: Brno

Re: Tak už se to chystá...

Příspěvekod Pavel » stř led 13, 2016 20:42:13

Ahoj Kubisi,
v kostce. Stan není nutné hlásit předem, info najdeš na webu střediska,

Ale měl by ses nakliknout na FB stránce na tu akci, ať víme, kolik lidí přijede.

Za soutěže se nic neplatí, ale pokud chceš přispět na ceny, tak to uvítáme. Většinou organizátoři soutěží ze své kapsy obětovali pár peněz na ceny. Čím víc peněz se vybere, tím lepší můžou být hlavní ceny.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Sraz Vápenky 2016

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník