Místní dráha Vlašim - Dolní Kralovice...
  Dnes je: 22. 09. 2021  | Kniha hostů pro web o kralovické lokálce
  Spam Killer

Registrace čtenáře
  Přihlášen...
Neznámý čtenář
  Upozornění!
Stránka o zaniklé železnici do Dolních Kralovic běží na novém CMS a na nové adrese. Stránka se přesměrovává na novou URL automaticky, kdykoliv zavoláte tento starý web, nebo otevřete hlavní stránku starého webu /volba "Tato stránka"/. V podstatě tedy platí, že obě adresy jsou platné. StrmilovPenzionRybařeníUbytování velkých skupinKomorník chataChata u rybníkaChataPenzion v KunžakuJižní ČechyPenzion v Jižních ČecháchChata v České KanaděUbytováníUbytování Česká Kanada
  Copyright...

Místní dráha Vlašim - Dolní Kralovice
Diskusní sekce, která používá část kódu a jádra redakčního systému phpRS, který je podle mezinárodní licence GNU volně šiřitelný a upravovatelný.
Na stránkách spolupracuje Město Vlašim a Podblanický vědeckotechnický železniční klub.
Webmaster: Jan Kulík
StrmilovPenzionRybařeníUbytování velkých skupinKomorník chataChata u rybníkaChataPenzion v KunžakuJižní ČechyPenzion v Jižních ČecháchChata v České KanaděUbytováníUbytování Česká Kanada

Zavřít a opustit tuto stránku zde>>

téma * Nový železniční přejezd otevřen
Vydáno dne 31. 05. 2006 (4287 přečtení)

V pondělí 29.5.2006 byl oficiálně otevřen zrekonstruovaný přejezd v Blanické ulici...

Tisková zpráva:
Vlašim má unikátní železniční přejezd

Vlašim, 29. května 2006 - Jeden z technicky nejkomplikovanějších systémů zabezpečení železničního přejezdu byl dnes uveden do provozu ve Vlašimi. Železniční trať do Benešova tu v jednom místě kříží křižovatku silnic Blanická a Kollárova, vlečku a vjezd na benzinovou pumpu. Velmi neobvyklé křížení komunikací vyřešila zhotovitelská firma AŽD Praha instalací moderního systému zabezpečení. Práce na modernizaci přejezdu trvaly pouhý měsíc. Cena přejezdového zabezpečovacího systému dosáhla 7 mil. Kč.
"Řešení přejezdu ve Vlašimi bylo skutečně technicky poměrně složité" říká Ing. Zdeněk Chrdle, generální ředitel AŽD Praha. "Bylo nutné zkoordinovat činnost více než deseti výstražných zařízení tak, aby perfektně fungovala a reagovala na signály ze stanice i z čidel, která reagují na projíždějící vlak."

Dosud přejezd chránily jen dopravní značky (tzv. "kříže") a na vlečce znamení řidičům dával pracovník drah. Nyní zde bezpečnost zajišťuje šest výstražníků se závorami a celkem 11 výstražníkových skříní, přitom běžný přejezd vystačí se dvěma. Zabezpečovací systém, který financoval Státní fond dopravní infrastruktury a město Vlašim a objednatelem byla Správa železniční dopravní cesty - Stavební správa Praha, začal dodavatel - firma AŽD Praha stavět v polovině dubna a dokončil ji v rekordně krátkém čase.
Železniční přejezd ve Vlašimi dnes vyhovuje všem platným evropským normám a věříme, že obyvatelům města Vlašim a návštěvníkům zvýší bezpečnost v jejich městě.

AŽD Praha s.r.o. je největší českou firmou v oboru zabezpečovací a informační techniky zaměřené zejména na oblast kolejové a silniční dopravy. Hlavní objem produkce společnosti tvoří elektronické zabezpečovací systémy určené převážně pro železnici. Ve spolupráci se SŽDC a ČD se AŽD spolupodílí na modernizaci národních železničních koridorů i vedlejších tratí. Významným projektem AŽD je instalace zabezpečovacího zařízení v pražském metru, na kterém spolupracuje již od počátku jeho vzniku.
V oblasti silniční dopravy se AŽD v současné době nejvíce věnuje vývoji kontrolních kamerových systémů, které dodává mimo jiné i Policii ČR.
Firma má více než 2000 zaměstnanců, 11 organizačních jednotek a 5 dceřiných společností v zahraničí. V roce 2005 měla obrat 3,1 miliardy korun.

Fotogalerie 62 snímků z výstavby přejezdu zde>>Související články:
Oprava mostu (04.10.2010)
Ještě k Vlašimskému nádraží (26.07.2010)
Vlašimské nádraží v novém (02.02.2008)
O vlašimských vlečkách (31.05.2006)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

Článek Nový železniční přejezd otevřen je otevřen...
Vložil: admin | Komentováno: 310x | Komentuj! | Upozorni na článek | Tiskni! | Zavři>>Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tato webová diskusní sekce byla vytvořena prostřednictvím phpRS - přesněji částí jádra tohoto redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.