Sem už vlaky nejezdí

To je název filmu natočeného v roce 1991 - 1992...

Sem už vlaky nejezdí, původní obal kazety VHSFilm pojednává o zaniklé železnici do Dolních Kralovic, mnozí jej jistě také viděli. A právě tento film je nyní konečně k dispozici i pro vás, milí návštěvníci těchto stránek. Zde vám nabízím krátký návod jak na to. Tedy:
Domluvil jsem s p. Horáčkem, který se léta zabývá sbíráním filmových materiálů o Dolních Kralovicích a také vede rozsáhlou filmovou kroniku z pravidelně pořádaných setkání kralovických rodáků. Pan Horáček přepsal originální kazetu s filmem na DVD a to můžete nyní mít. Je třeba udělat pouze toto:
Zavolejte na p. Horáčkovi a to na telefonní číslo 606 482 510. Zde se pak domluvíte na termínu zaslání a ceně, ve které je pochopitelně započítán jak DVD nosič, tak poštovné a balné. Zásilka vám buď přijde na dobírku, nebo po zaslání peněz, to už záleží na tom, jak se s p. Horáčkem domluvíte. Pan Horaček přislíbil, že by ještě k filmu dodal na disk něco unikátních archivních snímků z historie a života zaniklých Dolních Kralovic ze svého soukromého archivu.
Ještě bych rád dodal, že film byl natočen v roce 1991 - 1992 a tomu odpovídá stav tehdejší dostupné záznamové techniky a úroveň studiového zpracování. Pochopitelně jej nelze kvalitou srovnávat s dnešní moderní digitální televizí o širokém formátu obrazu 16:9 a ultravysokým rozlišením. Navíc ve filmu jsou citovány unikátní archivní filmové záběry, desítky let staré a pořízené většinou kamerami na dnes už zaniklý formát Standart8.
Přesto ale věřím, že na vás dýchne ta správná nostalgická atmosféra a ponoříte se do vzpomínek na dnes už neexistující železnici po které zbylo pár opuštěných staveb v krajině a v lesích pásy stromů, mladších než ostatní. 

Jan Kulík, autor filmu

 ZAVŘÍT